خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran
در هنگام گرفتن ویزای شنگن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ | آماژه Amaje.ir

گرفتن ویزای شنگن از سفارت آلمان: به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

وقت گرفتن ویزای شنگن از سفارت آلمان است! بعد از تحویل مدارک به سفارت و مطمئن شدن از صدور ویزا، دو هفته طول می کشد تا ویزای شنگن شما آماده شود. اما وقتی برای گرفتن ویزا به سفارت آلمان می روید، چه اتفاقاتی می افتد و چه چیزهایی را باید بررسی کنید. آماژه در این مطلب این نکات را بررسی می کند.

گرفتن ویزای شنگن (روادید شنگن)

نام خود را بررسی کنید.

دقت کنید که نام لاتین شما به صورت دقیق مانند نام لاتینی که در صفحه ی اول گذرنامه نوشته شده است، باشد.

اشتباهات مرسوم در نام لاتین

 1. نام هایی که «او» دارند، به شکل ou یا oo یا o یا u نوشته می شوند. مثلا: همایون که ممکن است به یکی از شکل های homayoun، homayun، homayon، homayoon نوشته شود. اگر نام شما به این شکل است، دقت کنید که در گذرنامه و ویزا به یک شکل نوشته شده باشد.
 2. نام هایی که تشدید دارند یا به نظر می رسد باید داشته باشند با تکرار حرف تشدیددار یا بدون تکرار آن نوشته می شوند. مثلا حسین که به شکل hosein یا hossein نوشته می شود. اگر نام شما این گونه است، دقت کنید که در گذرنامه و ویزا به یک شکل نوشته شده باشد.
 3. نام هایی که به «ای» ختم می شوند ممکن است با i یا y نوشته شوند. مثلا مجیری به شکل mojiry یا mojiri نوشته می شود. اگر نام شما این گونه است، دقت کنید که در گذرنامه و ویزا به یک شکل نوشته شده باشد.
 4. نام هایی که با همزه (ء) تمام می شوند به شکل ee یا ei نوشته می شوند. مثلا رضائی که ممکن است به شکل rezaee یا rezaei نوشته شود. اگر نام شما این گونه نوشته می شود، دقت کنید که در گذرنامه و ویزا به یک شکل نوشته شده باشد.
 5. نام هایی که در تلفظ های غیر از فارسی معیار (فارسی تهرانی) با w گفته می شوند، ممکن است در حالت لاتین با این حرف یا بدون این حرف نوشته شوند. مثلا هورامی که ممکن است به شکل horami یا howrami نوشته شود. اگر نام شما این گونه است، دقت کنید که در گذرنامه و ویزا به یک شکل نوشته شده باشد.

ترتیب ماه های میلادی و تطبیق آن ها با تاریخ های شمسی را به یاد داشته باشید!

برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی می توانید از بخش «تبدیل تاریخ» سایت «ساعت و تقویم ایران» استفاده کنید.

ترتیب ماه های میلادی

 1. ژانویه January (از 11 دی تا 11 بهمن)
 2. فوریه February
 3. مارس یا مارچ March
 4. آوریل April
 5. مه یا مِی May
 6. ژوئن جون June
 7. ژوئیه جولای July
 8. اوت یا آگوست August
 9. سپتامبر September
 10. اکتبر October
 11. نوامبر November
 12. دسامبر December

تاریخ شروع اعتبار ویزا را با تاریخ بلیت خود تطبیق دهید.

تاریخ پایان اعتبار ویزا را با تاریخ بلیت برگشت خود تطبیق دهید.

در هنگام گرفتن ویزای شنگن خیلی مهم است که بررسی کنید تاریخ اعتبار ویزا با تاریخ بلیت برگشت شما منطبق باشد. یعنی تاریخ بلیت برگشت همزمان با تاریخ پایان اعتبار ویزا یا قبل از تاریخ پایان اعتبار ویزا باشد.

مدت اعتبار را با مدت سفر خود تطبیق دهید.

مدت اعتبار با تاریخ شروع و تاریخ پایان اعتبار فرق دارد.

یک بار ورود یا چند بار ورود بودن ویزا را بررسی کنید.

وقت گرفتن ویزای شنگن بررسی کنید که ویزای شما یک بار ورود است یا چند بار ورود. البته این مورد برای همه مهم نیست. اکثر سفرهای توریستی، به ویزای یک بار ورود نیاز دارند. شما یک بار وارد حوزه ی شنگن می شوید و بعد هم خارج می شوید. اما اگر مثلا می خواهید در میان سفر خود به ایران برگردید و دوباره بعد از مدتی به حوزه ی شنگن سفر کنید یا اگر می خواهید در میان سفر خود، به یک کشور خارج از حوزه ی شنگن بروید و دوباره برگردید، به ویزای چند بار ورود (multi) نیاز دارید. در این حالت دقت کنید که مدت اعتبار ویزای شما از اولین ورودتان به حوزه ی شنگن تا آخرین خروج تان از این حوزه باشد.

کشورهای حوزه ی شنگن

تا همه ی این موارد را بررسی نکردید، از سفارت خارج نشوید!

هنگام گذاشتن تصویر ویزای خود در اینترنت دقت کنید!

توضیح تصویر: این تصویر ویزای شنگن من است. در سفر اروپای تابستان 1396. یادتان باشد که اگر خواستید از ویزای خود عکسی در شبکه های اجتماعی یا هر جای دیگری در اینترنت (که مراجعه ی عمومی داشته باشد) منتشر کنید، حتما روی شماره ی گذرنامه، شماره ی ویزا (کدی که بالای ویزا نوشته شده است) و کد پایین ویزا را محو کنید. به هر حال امکان سواستفاده همیشه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search