خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran
Photo 2017 06 17 12 52 50

قطار یا هواپیما (سفر ایروان ارمنستان-2)

راه زمینی ایروان یا راه هوایی؟

برای سفر به ایروان می‌تونستیم هواپیما بگیریم. می‌شد چارصد و هشتاد تومن برای هر نفر از تهران. راه دوم اتوبوس بود که نفری صد و هشتاد می‌شد. راه سوم راهی بود که مهدی پیشنهاد داد (راه زمینی ایروان). با قطار به تبریز، با قطار به جلفا، با تاکسی به نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) و بعد با تاکسی به ایروان. مهدی سال پیش رفته ارمنستان. اون موقع قطار تهران جلفا بوده، حالا نیست.
پیشنهاد مهدی رو با کمی تغییر عملی کردیم. وقتی می‌خواستم بلیت بگیرم دو تا گزینه داشتم. لوکس چهار نفره و چهارنفره‌ی خلیج فارس. ننوشته بود چه فرقی دارند. فقط خلیج فارس ارزون‌تر بود. توی سایت رجا فقط نوشته بود لوکس، کلاس دوئه و خلیج فارس کلاس سه. امکانات‌شون چه فرقی دارند؟ نمی‌دونیم. با اپلیکیشن رجا بلیت خریدم. اسمس اومد که باید بلیتا رو پرینت کنی! اما توی اپلیکیشن هیچ گزینه‌ای برا این کار نداشت. اسکرین‌شات گرفتم فرستادم برای مجید که از روی تصویر پرینت بگیره! نتیجه این که بهتره از خود سایت رجا بلیت بخرید به جای اپش.
خوشبختانه امشب که می‌خواستم بلیت قطعی رو بخرم، فقط خلیج فارس مونده بود. تا امشب صبر کردیم که شاید بلیت هواپیمای چارتری ارزون (در حد هفتاد تومن) برای تبریز گیر بیاد. که نیومد.
قراره از تبریز هم با دوست مجید مستقیم بریم نوردوز. رفتن به جلفا و دوباره از جلفا رفتن به نوردوز، فقط دور شدن از مسیره.

تصویر: بلیت قطار تهران تبریز گرفتیم. دو نوع قطار بود. لوکس چهار نفره و خلیج فارس. ما دومی را گرفتیم. یک کوپه‌ی چهار نفره. طبق برنامه پس‌فردا (چارشنبه) حداکثر ساعت پنج صبح، تبریزیم.

این نوشته اولین بار در کانال من (خنده خدا) منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search