خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran
Photo 2016 09 04 11 57 38

سفر به ایروان ارمنستان: عزم سفر

می‌خواهیم پنج روزه برویم ایروان ارمنستان. من و هانیه (همسرم) و مجید و همسرش و کیمیای دو و نیم ساله.
برای پیدا کردن محل اقامت، اول به سفارش مهدی به بوکینگ و هاستل‌دات‌کام سرزدم. شرایط خوبی داشت. رزرو می‌کردی و مبلغ را در ایروان می‌دادی. صبحانه، وای‌فای و… اما برای اتاق‌های خصوصی (private room) با دستشویی و حمام خصوصی، با احتساب بیست درصد مالیات، هزینه‌اش بالا می‌شد.
رفتم سراغ الیا. شاگرد ارمنی‌ام در دانش‌افزایی. الیا در یک شرکت توریستی کار می‌کند. تاتو (tatev). آپارتمانی که او پیشنهاد داد قیمت بالایی داشت.
رفتم سراغ سایت ایروان‌آپارتمان. سایتی که عکس و امکانات آپارتمان‌های مختلف را با تلفن مالک گذاشته. الیا به دو تا از مالکان زنگ زد. اولی در تاریخی که ما می‌خواستیم برویم، پر بود. دومی هم گفت باید همه‌ی پول را (شبی پنحاه دلار) اول کار بدهید که مشکلی نبود اما بعد آپارتمان ارزان‌تری پیدا کردیم. و این بار هانیه از الن خواست رزرو کند. خانم صاحب‌خانه تجربه‌ی خوبی از اجاره دادن خانه به ایرانی‌ها نداشت و چند بار خواسته بود خانه را تمیز تحویل دهیم. الن هم گفته بود اساتید من از تهران می‌آیند و قابل اطمینان‌اند ?

تصویر: خانه‌ی دوخوابه‌ای که الن برای سفر ما به ایروان، برای پنج شب کرایه کرد. شبی ۱۵ هزار درام (هر درام هشت تومان). خانم النا، صاحب‌خانه، چند بار تاکید کرده ایرانی‌اند؟ خانه را تمیز نگه دارند.

این نوشته اولین بار در کانال من (خنده خدا) منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search