خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran

چگونه کامپیوتر مانند انسان بخواند/ نخواند؟

سلام.

سه شنبه ی این هفته برای درس «روان شناسی زبان» ارائه ای داشتم در مورد پردازش متن نوشتاری توسط کامپیوتر. این ارائه به دو بخش تقسیم می شود:

1- چگونه کامپیوتر مانند انسان بخواند؟ در این بخش در مورد مفهوم و فرایند OCR (نویسه خوان نوری) صحبت کردم. یعنی روندی که طی آن کامپیوتر متنی تایپ شده یا دست نویس را می خواند. در این روند، سعی می شود روندی که انسان طی آن متنی را می خواند، برای کامپیوتر شبیه سازی شود.  

2- چگونه کامپیوتر مانند انسان نخواند؟ در این بخش در مورد مفهوم و فرایند CAPTCHA (کپچا) صحبت کردم. کپچا فرایندی است که طی آن سعی می شود چیزی (متن، صوت، تصویر و…) تولید شود که فقط انسان بتواند آن را درک کند و کامپیوتر نتواند. در واقع کپچا مانند فیلتری است که انسان از آن بتواند عبور کند و کامپیوتر نتواند. در فرایند کپچا، سعی می شود از موارد «انسان ویژه» استفاده شود. یعنی کارهایی که فقط انسان می تواند انجام دهد و نه موجودات دیگر.

دانلود فایل پاور پوینت ارائه ی «چگونه کامپیوتر مانند انسان بخواند/ نخواند؟ (معرفی OCR و CAPTCHA: نویسه خوان نوری و کپچا) با حجم 1 مگابایت و سی صد و هفتاد کیلو بایت [همین فایل در گوگل داک]

برچسب‌ها: زبان شناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search