خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran

چهار پیشنهاد کوچک برای نمایشگاه کتاب

امیرحسین مجیری/ البته احتمالن کمی دیر شده است! اما خب به هر حال حیفم آمد چهار پیشنهاد کوچک اما خوب ندهم به «نمایشگاه کتاب تهران» روندگان! و البته به همه ی کتابخوان ها، حتا بعد از نمایشگاه کتاب.

1- انتشارات پاپلی

محمد حسین پاپلی یزدی، جغرافی دان مشهوری است که تحقیق هایش در همین زمینه (یعنی جغرافیا) برای اهل علم، آشناست. سال ۱۳۸۸ او کتاب خاطرات دوران کودکی اش را (با ارجاع های زیاد به دوران بزرگ سالی) در دو جلد منتشر کرد. اسم این کتاب «شازده حمام» است. یک کتاب خاطره ای زیبا و جذاب و پر از نکته های مختلف تاریخی و جغرافیایی! نثر کتاب خیلی ساده و روان است و آدم از خواندنش خسته نمی شود. 

این کتاب را انتشارات زیر نظر خود پاپلی منتشر کرده است. جلد نرمش را با قیمت ۱۲ هزار تومان و جلد سختش را با قیمت ۲۲ هزار تومان می توانید بخرید.

۲- جلال آل احمد و انتشارات فردوس

کتاب های جلال آل احمد را به دلیل مدت زیادی ککه از فوتش می گذرد می توانید به شکل قانونی از اینترنت دانلود کنید! با این حال اگر دوست دارید کتاب های کاغذی اش را هم داشته باشید، پیشنهاد می کنم از میان ناشران مختلفی که کتاب های او را منتشر می کنند، به انتشارات فردوس سر بزنید. گرچه حروف چینی کتاب های جلال در این انتشارات، قدیمی است اما راحت خوانده می شود و تازه به دلیل قدیمی بودن خود کتاب، حس نوستالژی هم برای بعضی ها ممکن است داشته باشد! به هر حال نکته ی مهمی که باعث این پیشنهاد شده، این است که کتاب های جلال در این انتشارات، از مشابه هایش در بازار کتاب، بسیار ارزان تر است.

۳- انتشارات میراث مکتوب

اصل کار نشر میراث مکتوب، انتشار کتاب های قدیمی و نسخه های خطی در قالب جدید است. اما در بین این کتاب ها می توان عنوان های خیلی جالب و جذابی پیدا کرد. مثلن کتاب «جامع الصنایع» که یک کتاب آشپزی نامه مربوط به دوران قاجار است با زبانی ساده و روان و انواع غذاهای ایرانی. یا کتاب «لطایف الحساب» که مجموعه ای از بازی و ریاضی های دوران صفویه است به زبان فارسی روان. «ترجمه منظوم وصیت امام علی به امام حسن»، «ترجمه اناجیل اربعه»، «آداب المضفین و زاد الاکلین» (یک کتاب فارسی ساده در مورد آداب مهمان داری، غذا خوردن و دیگر مسائل!)، «چین نامه» و «برزونامه» هم از دیگر عنوان های جذاب این انتشاراتی هستند.

موضوع مهم این کتاب ها، باز هم قیمت بسیار ارزان آن هاست.

۴- نشر نسیما

این انتشاراتی نسبتن گمنام هم عنوان های جذابی دارد! مثلن کتاب «می خواهم عاشق شوم، اجازه هست؟» که مجموعه ای داستانی از نامه های یک پدر و دختر نوجوانش است، یکی از کتاب های خوبی است که این نشر منتشر کرده است.

این ناشران و کتاب هایشان را در نمایشگاه کتاب راحت می توانید پیدا کنید. اما بعد از نمایشگاه و از طریق کتاب فروشی ها به سختی! تجربه ی من این را می گوید. پس اگر به نمایشگاه می روید، بد نیست که به این پیشنهادها هم عمل کنید.

این مطلب امروز در بخش «یادداشت ها»ی سایت «ایران ویج» قرار داده شد. [+]

http://iranvij.ir/?p=1815671

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search