خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran

نوشته های شبانه: این لباس راحتی به پوشیدنش می ارزد؟

سلام سید جان!

اول می خواستم از خاطراتم برایت بگویم. این چند روز اتفاقات ساده ای برایم افتاد که اصلن ساده نبود. از جنس همه ی اتفاقات ساده ی دور و برمان. مثلن توی سالن انتظار که نشسته بودیم، پسر بچه ای بود که تازه با خانواده اش به سالن رسیده بود و بعد به سادگی با دختر بچه ای که پیش از او در سالن بود، دوست شد. با هم دویدند، از روی صندلی ها گذشتند، خندیدند، شادی کردند و تمام رسمیت آن جا را به سخره گرفتند و بعد… از هم جدا شدند. و هر دو هنوز شاد بودند. 

یادت هست وقتی مثلن یک کلاس صبح داشتیم و یکی بعد از ظهر، وقتی بر می گشتیم توی اتاق، مسئله مان این بود که حالا لباس هایمان را در بیاوریم یا نه؟! یعنی که می ارزد لباس راحتی بپوشیم؟! می گفتیم آدم برای دو سه ساعت که لباس راحتی نمی پوشد! حالا شده است مسئله ی زندگی ما. عطشی داشتم برای یاد گرفتن. برای آموختن چیزها. بعد با خودم گفتم می ارزد؟ آدم که برای یکی دو روزه ی عمر این همه چیز نمی خواهد یاد بگیرد. 

سید جان!

حس می کنم زندگی ام پر شده است از تظاهر. از خودنمایی. و دارم فکر می کنم که واقعن هم نمی ارزد. نه این که فکر کنم آدم بزرگی هستم، اما خب از تو چه پنهان، حس می کنم چیزی را فهمیده ام که خیلی از آدم های دور و برم نفهمیده اند یا به احتمال بیش تر نمی خواهند بفهمند یا حتا به احتمال قوی تر می فهمند و نمی خواهند به روی خودشان بیاورند. شاید آن ها چیزهایی را بدانند که من نمی دانم. شاید  این جور زندگی کردن بهتر باشد اصلن.

زندگی ام شده است یک فیلم بلند سید! چقدر برای دیگران فیلم بازی کنم؟ چقدر خودم نباشم؟ همین ها را هم که می گویم احساس شرم می کنم. حس می کنم همین ها را هم برای فیلم بازی کردن دارم می گویم. شاید همین جور باشد. اما سید دوست دارم خودم باشم. دوست دارم بیرونم طوری باشد که دیگران می خواهند. طوری که دیگران آزرده نشوند. اما درونم… درونم را برای خودم می خواهم. می شود؟

راستی سید! دنبال غار تنهایی می گشتی. پیدا کردی؟ برای من هم پیدا کن. می خواهم روزها و ماه ها و سال ها تنها باشم. می شود سید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search