خوش آمدید

آماژه، سایتی است با چهار عملکرد:

1- راهنمای سفر

2- آموزش زبان فارسی

3- طراحی سایت و سئو

4- منِ نویسنده

* آماژه در فارسی باستان یعنی اشاره.

ارتباط با آماژه

Email: amojiry at gmail
Phone (Only in Telegram): +98-9356718113
Tehran

برای آن که قاطع بود

سلام علی جان!

مدت ها بود که می خواستم برایت نامه ای بنویسم. حالا دست به قلم شدم اما. می دانی علی، احساسات دیگران را نمی دانم اما احساسات من به تلنگری بسته است. لحظه ای خوبم و لحظه ای بعد، بد! لحظه ای شادم و بعد با تلنگری ناگهان به هم می ریزم. ناگهان بغض می کنم. 

تلنگر این بار را که زد؟ می خواستم تحسینت کنم. می خواستم بگویم که چقدر خوبی. چقدر بزرگی. چقدر مهربانی. اما به یک باره عوض شدم!

علی جان! دوست دارم با تو صادق باشم. همان گونه که همیشه بودم. دوست دارم هرچه هست رک و راست، بی شیله و پیله با تو در میان بگذارم. برای همین است که حالا می گویم علی! از تو بدم آمد!

راستش را بخواهی از آدم هایی که قاطعند بدم می آید. آدم هایی که قاطعانه در مورد هر چیزی نظر می دهند. می گویند فلانی خوب است، فلانی بد است، فلانی احساساتی است، فلانی خشن است. آدم ها چه حقی دارند که به این راحتی در مورد هرکسی نظر بدهند؟ مگر آن ها چه هستند؟ 

از تو می پرسم: شما قاطع ها، وقتی می گویید فلانی بد است، دارید به چی فکر می کنید؟ به این که یک بار یک بدی دیده اید از آن فلانی؟ 

از من اگر بپرسی به تو خواهم گفت نظرم را: به نظر من شماها وقتی می خواهید قاطعانه در مورد کسی نظر بدهید، چشم هایتان را روی همه ی تناقضاتی که نظریه ی شما خواهد داشت می بندید. خوبی های آدم بده را نمی بینید. بدی های آدم خوبه را هم. این دومی اشکالی ندارد، اما اولی…

علی! بگذار همان طور که با تو روراست بودم، با خودم هم روراست باشم. راستش از قاطع ها بدم نمی آید… بهشان حسودیم می شود. به این که نمی توانم مثل آن ها باشم.

من همیشه پر از تردیدم علی. همیشه میان دو راهی ام. همیشه ی همیشه. حتا وقتی چیزی را انتخاب کردم. 

وای علی! بیا به من قاطعانه بگو کدام راه را انتخاب کنم. بگو حتا اگر اشتباه باشد. با اطمینان بگو. علی! بیا این  تردیدها را از من بگیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Search